Mon. Oct 3rd, 2022

Revista ORA

Vetëm për ju!

E FUNDIT/ Shkon në 2 numri i viktimave nga COVID-19, vdes 66-vjeçari nga…

1 min read

Shkon në dy numri i personave që humbin jetën në Shqipëri si pasojë e koronavirusit.

Mësohet se mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë pacienti i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ishte në gjendje të rëndë në reanimacion.

66-vjeçari nga Lushnja prej disa ditësh ishte i shtruar në shërbimin Infektiv, në gjendje të rëndë.

Pacienti vuante nga disa sëmundje shoqëruese: insuficenca kardiake, edemë pulmonarë dhe insuficencë renale.

Kujtojmë se viktima e parë nga koronavirusi ishte një e moshuar nga Durrësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Categories