Sun. Mar 26th, 2023

Revista ORA

Vetëm për ju!

Nuk po gjejmë qetësi, Shqipëria goditet nga dy tërmete

1 min read

Dy lëkundje tërmeti janë ndjerë përsëri sot në Shqipëri.

Tërmeti i parë ka qenë me magnitutë 3.3 të shkallës Rihter ndërsa thellësia fokale e lëkundjeve ka qenë 5 km.

Epiqendra e tërmetit të parë është në Kukës, por është ndjerë edhe në qytete të tjera të vendit. Lëkundjet e para janë ndjerë në or 10:18 të mëngjesit të sotëm.

Sipas aplikacionit të tërmeteve dhe EMSC, dy minuta pas tërmetit të parë në Kukës është shënuar një tjetër tërmet 4.3 ballë në Detin Adriatik. Tërmeti i dytë është ndjerë në orën 10:20 minuta dhe thellësia e lëkundjeve ka qenë 10 km.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *