Sun. Mar 7th, 2021

Revista ORA

Vetëm për ju!

Mesazhi prekës i bashkëshortes për viktimën më të re nga Koronavirusi në Britani

1 min read

Viktima më e re e koronavirusit në Britani ishte një baba 45-vjeçar, babai i dy fëmijëve, i cili ishte diagnostikuar me sëmundje të neuroneve motorike, pasi numri i vdekjeve u rrit nga 16 në 71 të martën.

Craig Ruston, nga Kettering, Northamptonshire, mësohet se është viktima më e re në Mbretërinë e Bashkuar pasi gruaja e tij konfirmoi vdekjen e tij në një postim në media sociale.

Sally Ruston shkroi sot në blogun e Z. Ruston:

I mrekullueshmi im Craig ndërroi jetë dje në mëngjes në orën 6:20. Ne jemi vërtet zemërthyer… Të martën e kaluar ai u ndje keq dhe ne i kemi kaluar 6 ditët e fundit në izolim. Infeksioni i gjoksit të Craig u konfirmua si Covid-19. Si guxon ai të marrë Craig i cili tashmë ishte përballur me këtë (MND), me më të keqen e sëmundjeve. I mrekullueshmi im Craig, unë do të dua përgjithmonë, nga Sally jot dhe vajzat e tua të mrekullueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *