Sun. Mar 26th, 2023

Revista ORA

Vetëm për ju!

Dita e basketbollit, djelmosha tanë përballen sonte me Islandën

1 min read

Kombëtarja e Kosovës në basketboll nis sonte misionin për të kaluar grupin parakualifikues për Kupën e Botës 2023.

Djelmoshat tanë përballen me Islandën, në ndeshjen që luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, me fillim nga ora 19:00.

Kosova meriton përkrahjen e tifozëve për ta nisur mbarë vitin 2020.

Grupin B e përbëjnë edhe Luksemburgu e Sllovakia.

Tifozeria Dardanët kanë premtuar përkrahje masive.

Iu urojmë fat dhe suksese basketbollistëve tanë. /Gazeta Olle/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *