Sun. Mar 26th, 2023

Revista ORA

Vetëm për ju!

Mbyllet derbi i sotëm në elitën e basketbollit kosovar, kjo skuadër triumfoi në ‘Sezai Surroi’

1 min read

Ka përfunduar ndeshja e sotme derbi në mes të Ponte Prizrenit dhe Yllit në kuadër të xhiros së 25-të në Superligvn e Kosovës në basketboll.

88:80, ishte rezultati final i këtij takimi i zhvilluar në ‘Sezai Surroi’, shkruan Gazeta Olle.

Valon Bunjaku me 24 pikë ishte më i dalluari së bashku me Mckay i cili shënoi poaq pikë në këtë takim.

Kurse me pikë dyshifrore të Ylli u dalluan edhe Zekiqi me 12 pikë si dhe Krasniqi me 11 të tjera.

Ndërsa te Prizreni u dallua Wolford me 22 pikë ndërsa 21 të tjera i shtoi amerikani tjetër Nicholas.

Ylli, forcon pozitën e tretë, kurse Prizreni mbetet në pozitën e katërt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *