Sun. Mar 26th, 2023

Revista ORA

Vetëm për ju!

Reagon ashpër trajneri i Milanit, Pioli: Ne sot u dëmtuam nga gjyqtarët!

1 min read

Milan dhe Juventus kanë luajtur baras 1-1 në sfidën e parë të ‘Coppa Italia’ sot në ‘San Siro’.

Rabic shënoi i pari për vendasit, kurs rezultatin e barazoi Cristiano Ronaldo krejt në fund të ndeshjes, shkruan Gazeta Olle.

E goli i Ronaldos ka bërë që të diskutohet mjaft shumë.

Pas ndeshjes, trajneri i Milanit, Stefano Pioli, nuk ka qenë i kënaqur me ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari Paolo Valeri.

“Ish krenar me futbollistët e mi që treguan një lojë të mirë, por jam i zhgënjyer me rezultatin”.

Penalltia? “Unë kam parë rastin e ndeshjes, Cagliari – Brescia, ku nuk u dha penalltia në rast identik, pra atje nuk ishte ndërsa këtu po. Ne ishim të dëmtuar sot”, përfundoi Poli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *